5
(1)

Jedwabne halki królowały w latach 20–tych. Były one wówczas nieodłączną częścią stroju prawdziwie eleganckiej damy. Zakładano ją do każdej wyjściowej sukienki i spódnicy, dzięki czemu ubranie idealnie układało się na ciele. Obecnie zastąpiliśmy je podszewkami, a pod ubrania, w których nie da się ich wszyć – zwykle nie zakładamy niczego, ponieważ i tak dobrze się one układają. Dlaczego więc halko zaczęły powracać do naszych szaf?

Halki wyszczuplające

Dużym zainteresowaniem wśród pań cieszą się halki wyszczuplające. Pozwalają one na optyczną korekcję niedoskonałości sylwetki, dzięki zastosowanym elastycznym materiałom. Odpowiednio dobrany model umożliwia nie tylko modelowanie talii czy uzyskanie efektu spłaszczenia brzucha, ale także korygują biodra czy pozwalają na uniesienie pośladków. Wiele pań decyduje się więc na wprowadzenie do swojej garderoby halki wyszczuplającej. W naszej ofercie znajdziesz wiele rodzajów, zarówno wyszczuplające, półhalki i wersje wycięte pod biust, jak również tradycyjne luźniejsze halki, które możesz założyć pod mniej opinające stroje.

halki

Inne praktyczne zalety

Plusem halki jest też to, że czyni ubranie bardziej wygodnym. Sukienki do pracy, zwłaszcza te letnie, szyte są cieńszych materiałów, które mogą być prześwitujące – w stroju służbowym to niedopuszczalne, dlatego pod spódnicą powinna się znaleźć dodatkowa warstwa materiału. Warto po nie sięgać również wtedy, gdy spódnice uszyte są z kłopotliwych tkanin, np. sztucznych materiałów lepiących się do skóry i rajstop, grubej wełny drażniącej skórę, tkanin cekinowych, które zahaczają rajstopy i drapią po nogach.

Czy podobał Ci się nasz wpis?

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 1

Brak oceny. Zagłosuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *