0
(0)

Szafa kapsułowa to nic innego, jak zbiór kilku lub maksymalnie kilkunastu elementów odzieży, z których można stworzyć jak najwięcej stylizacji – na każda okazję. Jest to jeden z elementów koncepcji slow fashion.

Jakie są korzyści z posiadania szafy kapsułowej?

W posiadaniu szafy kapsułowej przede wszystkim chodzi o to, by mieć w garderobie tylko to, co faktycznie się nosi. Każda z nas zna to uczucie, gdy stajemy rano przed swoją szafą, wypełnioną ubraniami po brzegi, a jednak stwierdzamy, że nie mamy się w co ubrać. Posiadając garderobę kapsułową nie mamy takich dylematów. Przede wszystkim doskonale wiemy, co mają na półkach i wieszakach, więc dużo łatwiej jest zdecydować, co założyć na daną okazję. Poza tym wszystkie rzeczy pasują do siebie, co jest przydatne, gdy ubierasz siew pośpiechu, bez zastanowienia zakładając to co pierwsze wpadnie Ci w ręce.

szafa kapsułowa

Szafa kapsułowa – jak ją zbudować?

Zacznij od przymierzenia wszystkiego co masz i sprawdź, w czym naprawdę czujesz się dobrze i co nosisz. Czernie i neutralne kolory pasują do wielu rzeczy, a klasyczne kroje są ponadczasowe. Kiedy pożegnasz się z tym, czego nie nosisz, z ubraniami, które „jeszcze będą pasować jak znowu schudniesz” lub tym co wciąż czeka na „ten odpowiedni moment”, naprawdę poczujesz się mniej przytłoczona. Dopiero teraz możesz zacząć budować szafę kapsułową. Idea ta zmusza nas do rozważenia tego, czego naprawdę potrzebujemy. W ten sposób zmniejszamy nadmiar w naszym życiu oraz w końcu przestajemy poszukiwać.

 

Czy podobał Ci się nasz wpis?

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Brak oceny. Zagłosuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *