0
(0)

Dzianina jest bardzo lekka i cienka, dzięki czemu posiada wiele zastosowań i dlatego bardzo lubimy z niej szyć, a także ją nosić. Jest jednak kilka rzeczy, które powinnaś o niej wiedzieć, zanim przystąpisz do szycia!

Czym się różni dzianina od tkaniny?

Tkanina powstaje z dwóch układów nitek – osnowy i wątku – które są ułożone w splot. Jest znacznie mniej elastyczna. Tkanina często uważana jest za bardziej elegancki materiał niż dzianina. To z niej powstają często koszule, czy też klasyczne marynarki. Z kolei dzianina w przeciwieństwie do tkaniny tworzona jest z jednej nitki. Tworzy się ją bardzo podobnie do procesu robienia na drutach. Nitka uformowana jest w oczka, tworząc prostopadłe i połączone ze sobą rzędy. Z dzianiny powstaje wszystko co wygodne i rozciągliwe. Swetry czy dżinsy to elementy garderoby ściśle podporządkowane jednej z tych kategorii, ale już sukienki, spodnie czy bluzki mogą być wykonane zarówno z dzianiny, jak i z tkaniny.

dzianina

Dzianiny w naszej ofercie

W naszej ofercie posiadamy dzianiny gładkie, wzorzyste, ażurowe, fakturowane a także z okrywką włókienną. Po co najczęściej sięgacie? Dzianiny ażurowe są chętnie wybieranym materiałem nie tylko ze względu na swoją fakturę, ale także szybkość wysychania po praniu lub czyszczeniu. Gładkie natomiast są to elastyczne materiały, które są jednocześnie rozciągliwe i mające na tyle spójną strukturę, że nie odkształcą się przy intensywnym użytkowaniu. Każdy więc może znaleźć u nas coś dla siebie! Bogaty wybór kolorów świetnie sprawdzi się, jeżeli zamierzasz odświeżyć na wiosnę swoją garderobę. Zapraszamy do zakupów!

Czy podobał Ci się nasz wpis?

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Brak oceny. Zagłosuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *