0
(0)

Każdy z nas na pewno marzy o pięknych i białych zębach. Codzienne i regularne mycie zębów oraz higiena jamy ustnej nie zawsze wystarczy, aby osiągnąć ten cel. Aktualnie dostępnych jest wiele specyfików, które pomogą nam wybielić nasze zęby. Są to m.in. paski wybielające czy popularna wybielająca pasta do zębów.

W jaki sposób działa pasta wybielająca?

Warto wiedzieć, że w pastach wybielających do zębów jest duża zawartość nadtlenku wodoru oraz wodorowęglanu sodu, które skutecznie zwalczają przebarwienia, które są na zębach. Natomiast pasy z zawartością fluoru są rekomendowane do zwalczania próchnicy oraz odbudowywania szkliwa. Często są polecane osobom cierpiących na nadwrażliwość. Warto używać na przemian pasty wybielającej oraz tej z fluorem.

wybielająca pasta do zębów - Pani myjąca zęby

Zalecane korzystanie z tego rodzaju pasty

Doborem odpowiedniej wybielającej pasty do zębów powinniśmy się kierować indywidualnie. Codzienne używanie tego rodzaju pasty ściera nasze szkliwo w jakimś stopniu. Podczas zakupu odpowiedniej pasty wybielającej należy zwracać uwagę na współczynnik RDA. Rekomendowana jest pasta o współczynniku RDA 45 natomiast z wyższym współczynnikiem nie powinno się jej stosować częściej niż dwa razy w tygodniu. Najskuteczniejsza pasta posiada współczynnik ścieralności RDA powyżej 80. Jej częste stosowanie może wpłynąć negatywnie na kondycje zębów.

Czy podobał Ci się nasz wpis?

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Brak oceny. Zagłosuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.