5
(1)

Pewnie nie raz słyszałeś określenie trendsetter i być może zastanawiałeś się, kim on może być? W dzisiejszym wpisie postaram się odpowiedzieć na to pytanie! Podpowiem, czym zajmuje się taka osoba, na czym polega jej praca, a także czy każdy może nią zostać. Jeśli jesteś ciekawy, to zapraszam do dalszego czytania!

Kim jest trendsetter?

Trendsetter to osoba, która kreuje nowe trendy, a także promuje wybrane marki, najczęściej za pośrednictwem portali społecznościowych, bloga czy vloga. W obecnej chwili jest to określenie zawodu, który może być wykonywany, zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Praca w tym zawodzie polega m.in. na nieustannym śledzeniu trendów, współpracy ze znanymi markami odzieżowymi czy kosmetycznymi, a także braniu udziału w różnego rodzaju eventach branżowych i kulturalnych. Poprzez publikacje zdjęć czy wpisów na portalach społecznościowych i blogu lub nagrywaniu vlogów, osoby te docierają do bardzo szerokiego grona odbiorców, wpływając na ich gusta i decyzje zakupowe.

trendsetter - kto to?

Czy każdy może nim zostać?

Zdobycie pracy w tym zawodzie może udać się każdemu, jednak istnieje kilka predyspozycji, które mogą to znacznie ułatwić. By zrobić karierę, jako trendsetter, niezbędne są takie umiejętności, jak: bycie charyzmatycznym i przebojowym, lekkie pióro, swoboda przed kamerą, samodzielność, przedsiębiorczość, kreatywność czy dobra prezencja. W pracy tej przyda się również zdolność analizy bieżących trendów i ich prognozowanie. Osoba, która chce dotrzeć do dużego grona odbiorców i wpływać na ich decyzje czy gusta, powinna się czymś wyróżniać i dokładnie wiedzieć, co chce przekazać, dzięki swoim treściom.

Czy podobał Ci się nasz wpis?

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 1

Brak oceny. Zagłosuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *