0
(0)

Jeśli interesuje Cię elegancki, męski styl, na pewno w Twoim słowniku powinno znaleźć się słowo butonierka. Brzmi dla Ciebie obco? Jeśli chcesz dowiedzieć się co to jest butonierka i co powinno się w niej nosić – czytaj dalej!

Co to jest butonierka?

Jeśli zastanawiasz się czym jest butonierka, śpieszymy z wyjaśnieniem! Butonierką nazywa się niewielki otwór na guzik w lewej klapie marynarki, który znajduje się mniej więcej na wysokości obojczyka. Termin ten, zaczerpnięty został z języka francuskiego, od słowa boutonnière. Dawniej służyła ona do zapinania marynarki pod samą szyję, dziś wkłada się do niej najczęściej żywy kwiat lub kompozycję z kilku niewielkich kwiatów. Butonierka bardzo często mylona jest z brustaszą czy poszetką. Pierwsza z nich to kieszonka, która znajduje się nieco niżej niż wspomniana dziurka na niewielki kwiat. Poszetka natomiast, to ozdobna chustka, którą wkłada się właśnie do brustaszy. Razem tworzą niesamowicie eleganckie i szykowne trio.

Co możemy w niej nosić?

Teraz, kiedy już wiesz co to jest butonierska, na pewno interesuje Cię kwestia dotycząca tego, co można w takiej butonierce nosić. Jak już wspominaliśmy, w butonierkach możemy oglądać zazwyczaj żywe kwiaty. Ważne jest, aby ich główki były raczej niewielkie i dopasowane kolorem do odcienia marynarki, a także sukienki towarzyszącej nam kobiety. Zamiast jednego kwiata, możemy do niej przypiąć cały bukiecik maleńkich kwiatów, które w taki sposób wykorzystuje się najczęściej na ślubach. Ponadto, w butonierce możemy mieć przypięte również różnego rodzaju modne pinsy czy broszki.

Czy podobał Ci się nasz wpis?

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Brak oceny. Zagłosuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *