0
(0)

Książki na zimę to idealny sposób na spędzenie ciepłych wieczorów w domu. Czytając, można się wyciszyć i zapomnieć o codziennych obowiązkach oraz mrozie panującym na zewnątrz. Zimą warto sięgać po książki, które nas rozgrzeją i zainspirują do działania. Może to być klasyczna literatura obyczajowa, kryminały lub lekkie, rozrywkowe książki.

Najlepsze zimowe książki

Jeśli zastanawiasz się, co możesz przeczytać w tym sezonie, to sprawdź, jakie według nas są 3 najlepsze książki na zimę.

1. Abominacja – tę książkę napisał Dan Simmons i jest to opowieść o górołazach, którzy zdobywają środki na wyprawę na Mount Everest od pogrążonej w żałobie arystokratki, która nie wierzy, że jej syn zginął w Himalajach. Podróż staje się więc wyprawą poszukiwawczą.

2. Biały kruk – to również książka, której fabuła toczy się w górach. Tym razem jednak w Bieszczadach. Opowiada o grupie przyjaciół z dzieciństwa, którzy udają się na wyprawę w nieznane.

3. Zima Muminków – muminki znają chyba wszyscy. To jednak opowieść o ich zimowej przygodzie, podczas której jeden z nich opuszcza schronienie przedwcześnie, aby zobaczyć śnieżną dolinę.

książki na zimę

Dlaczego warto czytać książki?

Czytanie rozwija nasz mózg i kreatywność. Podczas czytania nasze szare komórki są aktywowane, ponieważ muszą zapamiętywać i rozumieć tekst. To pomaga nam zachować sprawność intelektualną i zapobiegać demencji.

Czy podobał Ci się nasz wpis?

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Brak oceny. Zagłosuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *