0
(0)

Retinol może wiele zdziałać dla Twojej skóry: zatrzymanie starzenia się, ulga w trądziku i ogólne odmłodzenie skóry. Pochodzący z witaminy A, ten wielozadaniowy składnik do pielęgnacji skóry jest formą retinoidu. W przeciwieństwie do silniejszych retinoidów, takich jak Retin-A (tretinoina), retinol można kupić bez recepty w formułach do 2 procent. Innymi słowy, jest dość dostępny, jeśli chcesz go użyć. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o korzyściach dla skóry, potencjalnych skutkach ubocznych retinolu oraz o tym, jak bezpiecznie włączyć go do rutynowej pielęgnacji skóry.

Zalety stosowania retinolu

czy znasz skutki uboczne retinolu?

Retinol pomaga oczyścić pory. Oznacza to, że substancja nie tylko pomaga zmniejszyć liczbę wyprysków. Może również zminimalizować zaczerwienienie i obrzęk, które im towarzyszą. Co więcej, retinol wnika również głębiej w skórę, aby pobudzić produkcję kolagenu i dodatkowo ujędrnić skórę, jest zatem doskonały do walki z oznakami starzenia się naszej skóry twarzy.

Skutki uboczne retinolu

Gdy zaczniesz stosować retinol, możesz zauważyć pewne oznaki podrażnienia jak suchość czy zaczerwienienie oraz swędzenie. Efekty te są zwykle gorsze w przypadku silniejszych retinoidów. Ale z pewnością możesz ich doświadczyć również z retinolem — zwłaszcza jeśli używasz więcej niż jednego produktu zawierającego retinoidy. Skutki uboczne retinolu zwykle ustępują w ciągu kilku tygodni stosowania. Kiedy nakładać retinol? Zaraz po oczyszczeniu skóry, najlepiej uzupełnić go nawilżającym serum lub bogatym kremem.

Czy podobał Ci się nasz wpis?

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Brak oceny. Zagłosuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *