0
(0)

Uwielbiamy naturalne tkaniny. Bez wątpienia jedną z nich jest jedwab, który idealnie sprawdza się na wiosnę i lato. Pod względem jakości sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających osób. Materiał delikatnie otula ciało i na pewno jest gwarancją wygody. Jedną z takich tkanin jest kobaltowa krepa jedwabna dostępna w naszej ofercie!

Kobaltowa krepa jedwabna – zastosowanie

Kobaltowa krepa jedwabna od wieków znajduje w krawiectwie szerokie zastosowanie. Gładka tkanina jedwabna o miękkiej strukturze, eleganckim wykończeniu i intensywnym kolorze doskonale sprawdza się podczas szycia kreacji wieczorowych, stylowych bluzek i lekkich tunik. Mimo swojej szlachetności i wysokiej jakości, tkaniny jedwabne dostępne w sklepie Manufaktura Tkanin charakteryzują się atrakcyjną ceną, która na rynku nie znajduje dla siebie konkurencji!

kobaltowa krepa jedwabna

Właściwości jedwabiu

Jak sprawdzić czy jedwab jest naturalny? Nitka jedwabiu, tworzona jest przez jedwabniki i ulega w 100% degradacji. Najlepiej tkaninę przetestować ogniem. Prawdziwy materiał palić się będzie tylko w momencie stykania się z ogniem. W czasie spalania jedwabiu można wyczuć charakterystyczny zapach palonego pierza. Najlepiej sprawdzić na kawałku nitki. Po spaleniu jedwabiu, zostaje z niego sam popiół, co jest proekologiczne. Ze względu na strukturę białkową kobaltowa krepa jedwabna wymaga delikatnego prania. Najważniejsza jest temperatura, ponieważ materiał powinien być prany w zimnej lub delikatnie ciepłej wodzie i tylko w środkach do niego przeznaczonych. Po wypraniu należy go delikatnie odcisnąć i rozwiesić. Jedwab może źle reagować na namaczanie, ponieważ skręcone w nitki włókna jedwabnika mogą się za bardzo rozluźniać. Dla zachowania koloru można go wypłukać w wodzie z dodatkiem łyżki octu.

Czy podobał Ci się nasz wpis?

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Brak oceny. Zagłosuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *