0
(0)

Kupowanie odpowiedniego rodzaju ziaren kawy może mieć ogromne znaczenie, jeśli chodzi o parzenie wysokiej jakości kawy w domu. Są dni, kiedy po prostu brakuje Ci energii, żeby wyjść i napić się kawy w kawiarni. Chcesz po prostu zostać w domu i zrobić sobie filiżankę dobrej kawy, usiąść na kanapie i odpocząć. Ale do tego najpierw musisz dowiedzieć się, jaki rodzaj kawy byłby dla Ciebie najlepszy. Podzielimy się z Tobą rzeczami, o których musisz pamiętać przy zakupie kawy ziarnistej.

Czym kierować się przy zakupie kawy?

kawa ziarnista

Na rynku dostępne są 2 podstawowe rodzaje ziaren kawy. Pierwszym z nich są ziarna kawy Arabica. Ziarna rosną na dużych wysokościach i jest znana ze swojego łagodnego, ale lekko kwaśnego smaku. Drugim rodzajem są ziaren kawy Robusta. W przeciwieństwie do Arabici, ziarna te rosną na niskich wysokościach i słyną z mocnego, ale nieco gorzkiego smaku. Zalecamy wypróbowanie obu z nich, aby znaleźć to, które najlepiej odpowiada Twoim gustom.

Sposób palenie kawy ziarnistej

Palenie surowych ziaren kawy bezpośrednio wpływa na stężenie kofeiny w tych ziarnach. Ziarna, które są lekko palone, będą miały w sobie najwyższy poziom kofeiny. Odpowiednio średnio palone ziarna kawy będą posiadać średni poziom kofeiny, a silnie palona kawa ziarnista ma najmniejszą ilość kofeiny. Określ stężenie, które odpowiada Twoim wymaganion i zgodnie z tym wybierz markę, która w swojej ofercie posiada kawę paloną wyżej wymienionymi sposobami.

Czy podobał Ci się nasz wpis?

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Brak oceny. Zagłosuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *