0
(0)

Wydaje się, że to proste. Każdy przecież potrafi pozbyć się ubrań i kupić nowe. Dlaczego więc niektóre z kobiet toną w morzu swoich nienoszonych, zalegających w szafie ubrań? Poniżej przedstawimy, jak skutecznie zabrać się za remanent garderoby. Zapraszamy do lektury.

Porządki w szafie z ubraniami – jak je uprościć?

W Internecie znajduje się wiele wskazówek i podpowiedzi, jak skutecznie przeprowadzić porządek w szafie. Chcąc jednak mieć najlepszą i najbardziej praktyczną ściągawkę, skorzystajcie z naszego schematu, który znacznie ułatwi porządki. Poniżej znajduje się kilka pytań. Jeśli chociaż na jedno z nich odpowiedź brzmi NIE, możecie pozbyć się tej części garderoby. Co z nimi zrobić? Najlepiej komuś oddać, sprzedać lub przerobić na coś pożytecznego, na przykład a szmatki do kurzu.

przegląd szafy

Oto kilka pytań:

  • Czy ten ciuch dobrze na mnie leży?
  • Czy kolor tej odzieży pasuje do mnie?
  • Czy jest w dobrym stanie?
  • Czy pasuje do stylu mojego życia?
  • Czy lubię ten ciuch?

Jeśli stoisz przed wyborem: zostawić albo pozbyć się, zadaj sobie te kilka pytań na temat tej odzieży. Jeśli chociażby na jedno z nich odpowiesz NIE, uwierz nam, że nie ma sensu trzymać nadal jej w szafie.

Porządkowanie dodatków i akcesoriów – co zostawić, a czego się pozbyć?

W sieciówkach znajduje się ogromna ilość ciekawej, a zarazem niedrogiej biżuterii. Czasem pod wpływem chwili, może się zdarzyć, że kupimy tego tyle, że przestaje nam się ona mieścić w szafie. Jeśli ją używamy, to nie ma problemu. Gorzej, jeśli jej nie używamy i bezsensownie zalega w naszej garderobie. Czego się pozbyć? Przede wszystkim pozbądź się tandetnej biżuterii oraz tej, która jest słabej jakości. Biżuteria z sieciówek przetrwa rok, może dwa, ale po tym czasie będzie już zmatowiona i zżółknięta. Pojawią się także wytarcia, które nie będą wyglądać estetycznie.

Nie sugerujemy, aby pozbywać się wszystkiego, co jest stare. Biżuteria do której macie sentyment z jakiegokolwiek powodu, niech z wami zostanie. Sytuacja dotyczy przedmiotów, które się namnożyły w szafie, gdzie bezużytecznie zalegają i nie ma okazji, abyś je nosiła. To mogą być apaszki, szale, bransoletki czy torebki, które zapewne zakupiłaś na wyprzedaży w okazyjnej cenie, a teraz leżą zapomniane na dnie szafy.

Co zrobić z nie używaną odzieżą i dodatkami?

Ok, zrobiłaś już porządek i uszykowałaś rzeczy do wyniesienia, ale co dalej? Zastanawiasz się co z tym zrobić? Doskonale Cię rozumiemy, bo mimo że nie nosisz tych rzeczy, nie chcesz ich po prostu wyrzucić do kosza. Po pierwsze takie zachowanie jest nieekologiczne, a po drugie pomyśl ile radości, możesz sprawić tymi przedmiotami innym osobom. Popytaj wśród przyjaciółek albo umówcie się na swój własny pchli targ i wymieniajcie się nienoszonymi rzeczami. Inny sposób to wyprzedaż rzeczy przez różnego rodzaju portale sprzedażowe. Dzięki temu nie tylko oddasz ciuchy w dobre ręce, ale i zarobisz przysłowiowe parę groszy. Zastanów się, która opcja jest dla Ciebie atrakcyjniejsza.

Czy podobał Ci się nasz wpis?

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Brak oceny. Zagłosuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *