0
(0)

Osoby, które posiadają zdolność rysowania, wyobraźnię oraz charyzmę, mogą spróbować odnaleźć się w świecie projektowania odzieży. Oczywiste jest, że nie każdy może zostać znanym i cenionym projektantem, ale mimo to warto spróbować swoich sił, jeśli ma się na to ochotę. Moda jest stworzona z myślą o ludziach, dlatego powinna ona kształtować ludzkie ciało. Jak nauczyć się tego oraz co powinieneś wiedzieć na temat projektowania ubrań? O tym już poniżej.

projektowanie odzieży

Wpływ typu urody na projektowanie odzieży

Ciało ludzkie zmienia się wraz z wiekiem, dlatego nie warto szufladkować społeczeństwa i tworzyć ubrań dla ogółu. To tak jakby projektować dla nikogo. Pierwsza rzecz to wybór targetu wiekowego, do jakiego chcemy dotrzeć ze swoimi produktami. Druga to poznanie typów urody. Wyróżnia się ich 4 podstawowe rodzaje, porównując do pór roku:

  1. Wiosna – wyróżnia się delikatną karnacją oraz bladą skórą o brzoskwiniowym odcieniu. Osoba w tym typie urody posiada jasne i jednocześnie mało intensywne oczy. Włosy są cienkie i jasne, często delikatne ze złotym odcieniem.
  2. Lato – w tym typie znajdują się platynowe blondynki jasne szatynki i ciemnobrązowe brunetki. Włosy są w odcieniach szarości oraz popieli. Natomiast oczy to odcienie szarości i niebieskich odcieni. Można także spotkać piwne lub zielone.
  3. Jesień – Pani Jesień posiada złocisty odcień cery oraz piegi w rudym kolorze. Odcienie rudych włosów to ich znak rozpoznawczy. Większość osób posiadających ten typ urody ma oczy brązowe lub zielone.
  4. Zima – to tak zwany typ “królewny Śnieżki”, czyli blada, porcelanowa cera, czarne włosy i czarna oprawa oczu. W ciepłych tonacjach Panią Zimę charakteryzuje oliwkowa cera oraz czarne, bardzo ciemne gałki oczne.

Pozostałe ważne aspekty w projektowaniu ciuchów

Aby móc projektować, należy posiadać zdolność rysowania. Niestety, ale bez tego ani rusz. Jednym słowem nasze marzenie może pozostać w sferze niespełnionych działań. Każdy projekt, który trafia na stół krawiecki, musi zostać najpierw narysowany. Zanim trafi on do komputera, musi zostać przelany na papier. Poza tym im bardziej perfekcyjnie odwzorowane nasza myśl na papierze, tym większa pewność, że wykonawca urealni nasz pomysł.

W fachu projektanta bardzo pomocna może okazać się znajomość materiałów i faktur różnych tkanin. Ci, którzy ukończyli szkołę projektowania ubrań, są w prostszej sytuacji, ponieważ zdobyli podstawy w tym zakresie. Jeśli natomiast jesteś samoukiem, nic straconego. Posiadając pasję krawiecką i zapał do nauki, z łatwością przyswoisz sobie zaległy materiał. Mimo że nie każdy może od razu przejść do projektowania odzieży, znajomość podstaw i technik ułatwi karierę. Warto więc śledzić aktualne trendy, aby wiedzieć, co oferują sklepy z ekskluzywną odzieżą. Nie chodzi o to, aby odwzorowywać pomysły, lecz o znajomość rynku i bycie na bieżąco z modą. Chcąc iść do przodu z duchem czasu, niezbędne jest posiadanie wiedzy na temat tego, co jest aktualne modne i na topie.

Czy podobał Ci się nasz wpis?

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Brak oceny. Zagłosuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *