5
(1)

Niewątpliwie bielizna to najintymniejsza część naszej garderoby. Aby długo nam służyła i nie powodowała problemów zdrowotnych, musimy o nią odpowiednio dbać. Wielu z nas wydaje się, że elementy bielizny, tak jak koszulki czy spodnie, wystarczy wrzucić do pralki. Jeżeli jednak zależy nam na tym, aby nasza bielizna służyła nam dłużej, musimy prawidłowo ją prać i suszyć. Dziś podpowiemy Ci więc jak prać bieliznę!

Ręcznie czy w pralce?

Często możemy spotkać się ze stwierdzeniem, że najlepszą opcją jest ręczne pranie bielizny. Jest to metoda najbardziej bezpieczna dla koronek i innych zdobień. Jak prać bieliznę w ten sposób? ​Do miski wlej ciepłą (ale nie gorącą!) wodę, następnie dodajemy do niej delikatny płyn, płatki mydlane lub inny delikatny detergent. Kiedy środek piorący rozpuści się w wodzie, wkładamy do miski bieliznę i pozostawiamy do namoczenia na jakiś czas. Po około pół godziny możemy sprać zabrudzenia.

jak prać bieliznę

Jak prać bieliznę w pralce?

Oczywiście w biegu życia codziennego nie każdy ma czas na pranie ręczne. Jeżeli więc decydujesz się na pranie w pralce, pamiętaj, że bieliznę należy prać w wodzie o temperaturze w przedziale od 30 do 40 stopni. Ważnym krokiem jest również wcześniejsze segregowanie bielizny wg jej materiału i koloru. Dobrym zwyczajem jest też zastosowanie specjalnych woreczków, do który wkładamy bieliznę. Mamy wówczas gwarancję, że nasz biustonosz nie ulegnie deformacji, a także nie zniszczą się części ozdobne. Warto też stosować specjalne płyny do dziecięcych ubranek, dzięki którym chronimy się przed alergią skórną. Więcej wskazówek o tym jak prać bieliznę znajdziesz na naszym blogu – zapraszamy!

Czy podobał Ci się nasz wpis?

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 1

Brak oceny. Zagłosuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *