0
(0)

Cekiny to ozdoby, będące cienkimi błyszczącymi blaszkami z dziurką umożliwiającą przymocowanie do materiału. Mogą mieć różne kolory i kształty, choć najczęściej są okrągłe. Powszechnie używa się ich do dekorowania torebek, biżuterii i innych akcesoriów, zazwyczaj damskich i o charakterze raczej wieczorowym.

Kiedy sięgamy po cekiny?

Jeśli myślisz, że cekiny dawno wyszły z mody, to jesteś w błędzie! Nic podobnego! Ozdoba ta pokrywająca ubrania i dodatki to jeden z trendów, który nieustannie wraca do łask w kolekcjach jesienno-zimowych, a także w kreacjach sylwestrowych. Nie ma w tym nic dziwnego – pięknie połyskują, mienią się i przyciągają wzrok. Mogą idealnie rozświetlić stylizację, gdy na zewnątrz szara i ponura aura. Bluzki i sukienki z cekinami oszałamiająco prezentują się w stroju wieczorowym – dodadzą Ci szyku i modnej ekstrawagancji.

cekiny

Materiały cekinowe

Jeszcze kilka lat temu same cekiny były wykonywane z różnobarwnych blaszek, współcześnie sytuacja nieco się zmieniła i najczęściej wykorzystuje się materiały sztuczne, które sprawiają, że tkaniny cekinowe są znacznie lżejsze. W naszym sklepie internetowym oferujemy różnorodne materiały z cekinami, które klienci cenią z racji wysokiej jakości, która przekłada się docelowo na wytrzymałość tkaniny. Dzięki temu odzież i dodatki wykonane z naszych materiałów służą swoim właścicielom przez długi czas. Pamiętaj jednak, że materiał, który zawiera tego typu błyskotki, doskonale sprawdza się na wieczorowe kreacje, ale często wymaga dodatkowego nakładu pracy podczas szycia. Niezbędne może okazać się usunięcie cekinów wpadających w naddatek szwu, dzięki czemu uzyskasz jednolity efekt wizualny. To właśnie przygotowanie tkaniny sukienkowej do szycia jest najbardziej czasochłonną czynnością, ale warto poświęcić tę chwilę, aby kreacja w 100% spełniała Twoje oczekiwania.

Czy podobał Ci się nasz wpis?

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Brak oceny. Zagłosuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *