0
(0)

Czytanie książek jest pasją wielu osób. Nie każdy jednak ma czas chodzić do biblioteki i wypożyczać coraz to nowsze tytuły. Niektórzy również nie mają na tyle sił, aby w podróży nosić ze sobą książki. W odpowiedzi na te problemy pojawiają się ebooki na Kindle, czyli na urządzenie, które umożliwia czytanie wielu książek na jednym ekranie.

Czym jest Kindle?

Kindle jest to małe urządzenie, które powstało w 2007 roku jako projekt firmy Amazon. Technologia tego sprzętu pozwala na czytanie książek w formie elektronicznej, na ekranie, który jest specjalnie do tego przystosowany. Wyświetlacz jest dobrany pod względem jasności i koloru, tak aby nie męczył oczy tak jak ekran komputera. Kindle odczytuje kilka formatów, z czego najpopularniejszy jest PDF, MOBI i EPUB. Na rynku występuje obecnie wiele rodzajów tego urządzenia.

ebooki na kindle

Najpopularniejsze księgarnie, gdzie można kupić ebooki na Kindle?

Ebooki na Kindle możemy kupić głównie w księgarniach internetowych lub pobrać za darmo z niektórych stron, które oferują takie promocje. Cena ebooka powinna być zazwyczaj mniejsza niż książki papierowej, jednak o dziwo, czasami zdarza się, że jest ona taka sama lub nawet wyższa. Wynika to z faktu, że księgarnie często obniżają ceny ebooków, aby robić promocję, dlatego koszt startowy jest dość wysoki.

Czy podobał Ci się nasz wpis?

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Brak oceny. Zagłosuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *