0
(0)

Niezależnie od tego, czy jest to spowodowane starzeniem się, schorzeniem skóry, czy czynnikami środowiskowymi, sucha skóra może powodować dyskomfort i swędzenie. Dostępnych jest wiele metod leczenia suchej skóry w domu – ale które z nich są najskuteczniejsze? Sprawdź nasze, domowe sposoby na suchą skórę nóg.

Dlaczego nawilżenie skóry jest ważne?

najlepsze domowe sposoby na suchą skórę nóg

Skóra pozbawiona wilgoci w swojej zewnętrznej warstwie, nieleczona może pękać i ulegać zakażeniom. Utrzymywanie skóry nawilżonej jest ważne także dla Twojego, codziennego komfortu. Istnieje wiele, domowych środków zaradczych, których można użyć, aby złagodzić suchą skórę. W większości przypadków będą one tańsze od specjalistycznych balsamów, kremów czy zabiegów kosmetycznych.

Sprawdzone, domowe sposoby na suchą skórę nóg

Badanie przeprowadzone w 2013 roku wykazało, że olej słonecznikowy poprawia nawilżenie. Możesz zatem swobodnie nakładać niewielką ilość oleju na wysuszone obszary swojego ciała. Kolejnym naturalnym olejem, który dobrze sprawdza się w pielęgnacji suchej skóry, jest olej kokosowy. W 2014 roku wykazało, że olej kokosowy jest tak samo bezpieczny i skuteczny jak wazelina w leczeniu suchej skóry. Stwierdzono, że znacząco poprawia nawilżenie oraz zwiększa ilość lipidów (tłuszczów) na powierzchni skóry. Inne domowe sposoby na suchą skórę nóg związane są z regularną kąpielą owsianą czy też nakładaniem miodu. Szukając ciekawych metod nawilżenia, zachęcamy do sprawdzenia bloga Epilou. Znajdziesz na nim artykuły związane z kwestią beauty oraz porady jak dbać o skórę w domowym zaciszu.

Czy podobał Ci się nasz wpis?

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Brak oceny. Zagłosuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *