0
(0)

Zima może siać spustoszenie na skórze i wydaje się, że nie ma przed nią ucieczki: zimne, wietrzne warunki na zewnątrz pozostawiają skórę zaczerwienioną i wysuszoną, podczas gdy ciepło w pomieszczeniach pochłania wilgoć z powietrza i skóry. Nawet rzeczy, które sprawiają, że zima jest cudowna, takie jak siedzenie przy kominku, mogą wysuszyć skórę! Na szczęście istnieje wiele sposobów na zwalczanie przyczyn suchości skóry i utrzymanie jej nawilżenia i elastyczności przez cały sezon, w tym kilka prostych zmian w codziennej rutynie. Czytaj zatem jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry zimą.

Skin care na zimowe dni

jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry zimą w domu

Jak uzyskać promienną skórę zimą? Po pierwsze zainwestuj w nawilżacz, aby zmaksymalizować wilgotność. Uruchom nawilżacz w całym domu lub w pokojach, w których spędzasz najwięcej czasu, i staraj się utrzymać poziom wilgotności w pomieszczeniu między 30 a 50 procent. Jedną z opcji jest włączenie go na noc podczas snu. Jeśli nie masz pewności co do poziomu wilgotności w swoim domu, możesz kupić specjalny miernik.

Kosmetyki i jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry zimą

Wybierz delikatne, bezzapachowe środki czyszczące. Mydło w kostce może pogorszyć suchość, pozbawiając skórę naturalnych olejków i zaburzając mikrobiom. Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry zimą? Gdy skóra na twarzy jest sucha polecamy pomijanie w pielęgnacji nie tylko kwasów AHA ale również retinoidów czy produktów zawierających alkohol i substancje zapachowe. Na noc używaj bogatszego kremu nawilżającego, dbając również o nałożenie serum czy esencji!

Czy podobał Ci się nasz wpis?

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Brak oceny. Zagłosuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *