0
(0)

Kaszmir jest poszukiwanym i drogim materiałem, często stosowanym w wysokiej klasy odzieży i produktach tekstylnych. Ma połączenie unikalnych właściwości, dzięki którym kaszmir zyskał reputację luksusowego materiału i uzasadnia jego wyższą cenę.Podobnie możemy zaklasyfikować tkaninę wełnianą. Sprawdźmy jakie zalety decydują o tym, że wełna z kaszmirem szara to tak częsty wybór producentów odzieży.

Podstawowe zalety wełny oraz kaszmiru

wełna z kaszmirem szara i czarna

Kaszmir jest włóknem o wysokim strychu, czyli powietrza we włóknie, co przekłada się na pluszową, luksusową tkaninę o jedwabistym odczuciu. Odpowiednio pielęgnowany kaszmir z wiekiem staje się bardziej miękki. Co więcej, odzież z kaszmiru jest bardzo lekka co sprawia, że nigdy nie jest nieporęczna, co ułatwia podróżowanie – nie zajmie dużo miejsca w walizce. Wełna zaś to jedna z najskuteczniejszych naturalnych form ochrony przed każdą pogodą znaną człowiekowi. Ciekawe, iż wełna ma naturalnie wysoką ochronę przed promieniowaniem UV, która jest znacznie wyższa niż większość syntetyków i bawełny.

Modna wełna z kaszmirem szara

Biorąc pod uwagę znaczące zalety zarówno kaszmiru jak i wełny, które zostały wymienione powyżej dodajmy do tego uniwersalność, praktyczność a także ponadczasowość jaką oferuje szara wełna z kaszmirem. Materiał tego typu dostępny jest w hurtowni online Manufaktura tkanin, na stronie: https://manufakturatkanin.pl/produkt/welna-z-kaszmirem-szara/ W katalogu sklepu znajdziemy także tkaniny z czystego kaszmiru czy wełny, mieszanki, len, bawełnę czy żakardy i welury w wielu wersjach kolorystycznych.

Czy podobał Ci się nasz wpis?

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Brak oceny. Zagłosuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *