0
(0)

Choć nie każdy miał styczność z pojęciem truskawkowe nogi, raczej większość dziewczyn kojarzy, na czym polega ta dolegliwość. To podrażnienie występujące na skórze nóg, zazwyczaj po goleniu lub innej metodzie depilacji. Objawia się w postaci czerwonych lub czarnych kropek, przypominających wyglądem wysypkę. Są dość mocno widoczne, a przy tym także mogą swędzieć. Z naszego artykułu dowiesz się, skąd bierze się taki objaw i jak temu zaradzić.

Jakie mogą być przyczyny?

Truskawkowe nogi zazwyczaj są przyczyną nieodpowiednio wykonanej depilacji lub braku pielęgnacji skóry. Jeśli stosujesz maszynkę jednorazową i wykorzystujesz ją do golenia więcej niż raz, już popełniasz pierwszy błąd. Jednorazowa maszynka szybko się tępi, a ty goląc nią nogi narażasz skórę na podrażnienia. Możliwe też, że zapominasz o odpowiednim nawilżeniu, które jest niezbędne po każdej depilacji – w końcu skóra musi się zregenerować. Jeśli masz wrażliwą skórę, to też może być samo w sobie przyczyną wystąpienia podrażnień.

truskawkowe nogi

Truskawkowe nogi – jak pozbyć się podrażnienia?

Zacznijmy od maszynki – jednorazówki nadają się do jednego użycia, ale lepiej zainwestować w lepszą maszynkę, z większą liczbą ostrzy oraz z paskami łagodzącymi skórę. W ten sposób unikniesz podrażniania skóry przy goleniu. Możesz też wykonywać peeling przed depilacją, aby pozbyć się martwego naskórka. Nie zapominaj o użyciu pianki do golenia i późniejszego odpowiedniego nawilżenia. Jeśli zadbasz o każdy etap, truskawkowe nogi powinny być już tylko wspomnieniem.

Czy podobał Ci się nasz wpis?

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Brak oceny. Zagłosuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *