5
(2)

Trądzik powszechnie występuje u osób w okresie dojrzewania. Zmaga się z nim około 90% nastolatków, a jego występowanie związane jest ze zwiększoną aktywnością hormonalną. Coraz częściej dotyczy on również osób dorosłych, którzy szukają skutecznych metod na leczenie trądziku. Jak sobie z nim poradzić, a także jak wyeliminować blizny po trądzikowe? Podpowiadamy!

Na czym polega leczenie trądziku?

Leczenie trądziku powinno odbywać się kompleksowo. Nie tylko należy stosować specjalne preparaty, ale również trzeba zadbać o odpowiednio zbilansowaną dietę i aktywność fizyczną, które przekładają się na wygląd naszej skóry. Skuteczną metodą do walki ze zmianami trądzikowymi i bliznami jest peeling yellow peel. Polega on na dokładnym oczyszczeniu twarzy i zastosowaniu specjalnie dobranych kwasów: retinowego, kojowego i fitowego, które złuszczają martwy naskórek, wygładzają skórę, leczą zmiany trądzikowe i zapobiegają powstawaniu nowych. Skóra po zabiegu jest wyraźnie gładsza, bardziej napięta i oczyszczona.

leczenie trądziku: zalecenia

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu na leczenie trądziku należy stosować się do zaleceń, dzięki którym zapobiegniemy powstawaniu nowych zmian trądzikowych i zadbamy o dobrą kondycję skóry. Przede wszystkim należy pamiętać o stosowaniu filtrów przeciwsłonecznych. Warto dodać, że powinniśmy sięgać po nie, nie tylko w okresie letnim czy po zabiegach, ale przez cały rok. Do 10 dni po wykonaniu zabiegu należy przemywać skórę wyłącznie neutralnym mydłem.

Czy podobał Ci się nasz wpis?

Średnia ocena 5 / 5. Ilość głosów: 2

Brak oceny. Zagłosuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *