0
(0)

Produkty wykonane z kaszmiru uchodzą za luksusowe. Nic dziwnego, ponieważ ich produkcja jest droga, a właściwości bardzo zachęcające. Jest więc duży na nie popyt, mimo ich dużej ceny. W tym wpisie przedstawimy, czym jest kaszmir i dlaczego warto mieć kaszmirowy sweter – szczególnie w zimę!

Czym jest kaszmir?

Kaszmir to materiał, który jest pozyskiwany z wełny kóz kaszmirskich. Żyją one w Azji, w miejscach, gdzie ich hodowla jest dużym wyzwaniem. Włókna kaszmiry są niezwykle cienkie, co nadaje im wyjątkowej delikatności. Co więcej, pozyskiwanie wełny i proces produkcji włókien jest bardzo czasochłonny, ponieważ odbywa się w tradycyjny sposób. Z tego powodu wełna kaszmirska jest bardzo droga, a co za tym stoi – wszystkie produkty z niej wykonane również.

kaszmirowy sweter

Kaszmirowy sweter – główne zalety na zimę

Jak już zostało wspomniane, kaszmir to bardzo cienki materiał. Niech Cię to jednak nie zgubi, ponieważ mimo swojej delikatności, ma on świetne właściwości termiczne. Kaszmirowy sweter sprawdzi się więc w zimę, w szczególności dlatego, że oprócz utrzymywania ciepła, dobrze radzi sobie również z odprowadzaniem wilgoci. Dzięki temu nie masz poczucia, że się w nim „gotujesz”. Dodatkowo jest on bardzo miły w dotyku, co zapewnia komfort podczas używania go.

Czy podobał Ci się nasz wpis?

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Brak oceny. Zagłosuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *