0
(0)

Skarpetki to nasza zmora. Ogromna ich ilość w praniu, bardzo często powoduje, że składanie po wypraniu do pary przyprawia nas o ból głowy. Zajmuje to bardzo dużo czasu i często zdarza się, że do pralki wrzucamy parę, a wyciągamy tylko jedną skarpetę… Co się stało z drugą? Nie mamy pojęcia. W związku z tym mam dla Ciebie kilka sprawdzonych sposobów, jak prać skarpetki.

Sposoby jak prać skarpetki

Dobrym i bardzo prostym sposobem na przedłużenie żywotności skarpetek jest pranie ich na lewej stronie. Kolorowe skarpetki tracą kolor w mniejszym stopniu, a miękka powierzchnia zewnętrzna nie mechaci się. Skarpety przez długi czas wyglądają jak nowe. Jak prać skarpetki, aby Twoje modne skarpetki zachowały miękkość i pozostały przyjemne w dotyku, a do tego pięknie pachniały, do prania stosuj pachnący płyn zmiękczający. Postaraj się prać skarpetki w siateczce ochronnej bądź spięte agrafkami. Dzięki temu nie zostaną „zjedzone” przez pralkę.

Jak prać skarpetki

Jakość ma znaczenie

Istotny jest też wybór wysokiej jakości produktów. Kupuj kolorowe skarpetki wysokiej jakości – przejrzyj modele dostępne w naszym sklepie. Niestety jeśli wybierzesz bieliznę niskiej jakości na targu bądź w supermarkecie, w utrzymaniu jej w doskonałym stanie nie pomoże nawet ścisłe trzymanie się zaprezentowanych tu porad. Jakość wbrew pozorom ma znaczenie i bardziej opłaca się dopłacić nieco więcej niż kupować kolejną parę nowych skarpet, gdy stare uległy zniszczeniu.

Więcej pomocnych sugestii odnośnie tego jak prać skarpetki możesz znaleźć na naszym blogu! Zapraszamy do czytania!

Czy podobał Ci się nasz wpis?

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Brak oceny. Zagłosuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *