0
(0)

Dermatochirurgia to dziedzina medycyny, która pojawiła się na rynku całkiem niedawno. Do jej głównych zadań należy leczenie zmian w obrębie skóry i tkanki podskórnej – zarówno w zakresu dermatologii, chirurgii naczyniowej jak i onkologicznej. Do tego grona zaliczamy również zabiegi chirurgii plastycznej czy rekonstrukcji skóry po przebytych urazach. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tej usługi? Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Kilka słów o dermatochirurgii

Podczas leczenia dermatologicznego stosuje się różnorodne metody, których celem jest usunięcie zmian skórnych. Do tego grona należy usuwanie znamion oraz brodawek. Większość zabiegów przeprowadza się przy użyciu chirurgicznego lasera, a to wszystko przy znieczuleniu miejscowych – w trosce o komfort pacjenta. Warto mieć również na uwadze, że dermatochirurgia stosowana jest w profilaktyce zmian nowotorworowych skóry.

Dermatochirurgia – metody usuwania zmian skórnych

Dermatochirurgia chętnie korzysta z nowoczesnych laserów, które są w stanie trwale usunąć różnego rodzaju zmiany skórne. Równie dużą popularnością cieszą się zabiegi w formie przy pomocy azotu, krioterapii, a w niektórych przypadkach wymagane jest użycie skalpela. Dermatochirurgia pomoże rozprawić się z brodawkami, włóknakami, bliznowcami, tłuszczakami, atypowymi znamionami barwnikowymi, kaszaki czy zmianami przednowotworowymi. Warto mieć na uwadze, że decyzję o zastosowaniu danego zabiegu podejmuje lekarz, dlatego wymagana jest specjalna kontrola w celu ustaleniu dalszego leczenia.

Czy podobał Ci się nasz wpis?

Średnia ocena 0 / 5. Ilość głosów: 0

Brak oceny. Zagłosuj jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *