Karolina Marczuk

O projektantce

Karolina Marczuk jest absolwentką Wydziału Tkaniny i Ubioru ASP w Łodzi. Zadebiutowała w 2010 roku swoją kolekcją „In My Mind”. Jej następna kolekcja „Machu Picchu”, która powstała w 2012 roku jest kolekcja dyplomową. Zdobyła wiele nagród i wyróżnień miedzy innymi podczas konkursów takich jak: Złota Nitka 2012, Off Fashion w Kielcach i Radom Fashion Show. Brała udział w pokazach na Warsaw Fashion Street oraz na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Styl Karoliny Marczuk jest wyrazisty i niekonwencjonalny Ubrania mają oryginalne formy, charakteryzuje je łączenie żywych barw, są bardzo malarskie. Projektantce zależy na tworzeniu projektów, których nie spotyka się na ulicy. Chciałaby aby polska moda ewoluowała i stała się bardziej odważna i kolorowa.

Opis kolekcji

„Machu Picchu” to damska kolekcja ubioru i obuwia na sezon wiosna-lato inspirowana egzotycznym klimatem miasta Machu Picchu – jednym z cudów świata zwanego również Złotym Miastem.

Wpływ na powstanie kolekcji miała jego schodkowa architektura przechodząca przez całe miasto, historia głosząca, że było to sanktuarium Boga Słońca, które zostało porośnięte przez dżunglę i zapomniane (aż do 1870 roku). Kolekcja charakteryzuje się połączeniem tropikalnych wzorów kwiatowych w kontrastowych kolorach, geometryzacją zawartą w cięciach i konstrukcji w połączeniu ze złotymi powierzchniami. Dopełnia je subtelny cielisty kolor. Kolekcja jest żywa i radosna, przeznaczona dla wszystkich kobiet, które czują się młodo, pragną wyrażać swój charakter poprzez wyrazisty, niekonwencjonalny ubiór i zwyczajnie cieszą się modą.

facebook →